Ważne wskazówki jak wybrać najlepsze krzesła ogrodowe‍Jest lato i chcesz spędzać jak najwięcej czasu na zewnątrz. Niestety, Twój tylny ogród nie ma najlepszych miejsc do siedzenia. Jedyną opcją jest zakup tanich krzeseł ogrodowych i nadzieja, że nie zgniją po jednym sezonie bycia wystawionym na działanie żywiołów. Ale skąd wiesz, które z nich są odpowiednie do Twoich celów? Ten artykuł da Ci kilka przydatnych wskazówek, jak wybrać najlepsze krzesła ogrodowe dla swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy chcesz uciec od tego wszystkiego we własnym ogrodzie, czy potrzebujesz miejsca do spędzania czasu z przyjaciółmi po pracy lub w weekendy, twoje podwórko powinno być wyposażone w wygodne siedzenia na świeżym powietrzu, które ułatwiają wszystkim relaks i cieszenie się naturalnym otoczeniem.

Sprawdź nośność swoich krzeseł ogrodowych

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przy wyborze krzeseł ogrodowych jest sprawdzenie ich nośności. Od tego będzie zależało bezpieczeństwo Twoich gości. Powinieneś sprawdzić specyfikacje producenta, aby dowiedzieć się, ile wagi utrzyma krzesło. Ogólnie rzecz biorąc, krzesła mogą utrzymać do 220 funtów. Jeśli planujesz używać tych krzeseł dla cięższych gości, zalecamy zakup solidniejszych krzeseł, które mogą obsługiwać większą wagę. Jeśli myślisz o zakupie mebli zewnętrznych dla dzieci, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie ich nośności. Większość mebli zewnętrznych dla dzieci ma niższą nośność niż meble przeznaczone dla dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że dzieci są mniejsze i ważą mniej niż dorośli, co oznacza, że mogą łatwiej złamać meble.

Dowiedz się, jakie materiały chcesz mieć w swoich krzesłach ogrodowych

Istnieje wiele różnych materiałów używanych do produkcji krzeseł ogrodowych. Wybierając najlepsze krzesła do ogrodu, powinieneś upewnić się, że są one wykonane z trwałych materiałów, które przetrwają przez wszystkie pory roku.

Oto najbardziej popularne materiały:

  • Drewno: Jest to jeden z najbardziej tradycyjnych materiałów używanych do produkcji mebli. Jest tani i łatwy w utrzymaniu, ale może się wypaczać i pękać w ekstremalnych temperaturach.

  • Rattan: Jest to naturalny i trwały materiał, który jest odporny na owady i wypaczenia. Trzeba go jednak traktować olejami, aby zapobiec jego wysychaniu.

  • Metal: To jest odporne na rdzę i korozję

Sprawdź stopień odchylenia swoich krzeseł ogrodowych

Jeśli planujesz używać krzeseł ogrodowych do relaksu i komfortu, powinieneś sprawdzić stopień odchylenia krzeseł. Powinieneś również sprawdzić, czy krzesło może być odchylone pod różnymi kątami i czy odchylanie jest płynne i łatwe. Sprawdź położenie dźwigni odchylania. Powinna być łatwa do znalezienia i obsługi, a krzesło nie powinno zacząć się odchylać zaraz po dotknięciu dźwigni. Poszukaj fotela, który ma mechanizm blokujący, aby przypadkowo nie przekręcić fotela, gdy w nim siedzisz.

Znaczenie podnóżka

Jeśli zamierzasz zrelaksować się na krzesłach ogrodowych, będziesz chciał mieć podnóżek. Podnóżek jest szczególnie pomocny, jeśli masz słabe lub kontuzjowane stopy. Zapewni Ci wygodne miejsce do odpoczynku dla stóp, dzięki czemu będziesz mógł siedzieć w fotelu przez dłuższy czas bez bólu i dyskomfortu. Niektóre krzesła ogrodowe mają wbudowany podnóżek, ale inne mają miejsce, w którym można go dodać jako akcesorium. Sprawdź swoje krzesła, aby zobaczyć, czy mają wyznaczone miejsce, w którym możesz dodać podnóżek. Jeśli go nie mają, możesz go dodać za pomocą ogólnego podnóżka.

 

O mnie